معرفی مناطق دیدنی ایران

 روستای آهار (جاده لشکرک و بعد از  "اوشان" ) که روستائی قدیمی و زیباست در منطقه رودبار قصران و در جاده فشم و اوشان قرار دارد و روستای ده تنگه ، غيرمسکوني و در شمال غربي ده آهار واقع شده است و داراي مسيري بسيار زيبا و مناسب (پاکوب) است که حتي به همراه خانواده نیز مي توان با حدود 2 الي 3 ساعت پياده‌روي ، مسیرهای پیشنهادی را پیمود . تمامي مسير از آهار تا ده تنگه و یا از آهار به شکرآب را باغها و درختان زيباي چنار و گردو و ساير درختان ميوه فرا گرفته است.

 

بعد از رسیدن به میدان آهار به سمت روستا حرکت نمایید ، در صورتیکه بخواهید به ده تنگه بروید پس از عبور از پل روی رودخانه ، به سمت شمال تغییر جهت دهید . و در صورتیکه می خواهید به شکرآب بروید راه مستقیم را ادامه دهید ( در این راه از کنار مسجد آهار عبور خواهید کرد ) .

 

روستايي كه از اوايل ارديبهشت ماه تا اواسط ارديبهشت ماه بهاري است و فصل گل دادن درختان ميوه اي است كه باغبانان و كشاورزان مشغول رسيدگي به آنان هستند . مسيري كوهستاني كه از ميانه راه با پوشش وسيع ريواس و ديگر گلهاي بهاري مفروش شده است و در انتهاي اين دره ، كوههاي سفيد پوش آهار و قلعه دختر بر زيبايي اين دره افزوده است .

 

در بين مسير آهار به ده تنگه ، چندين آبشار كوچك و بزرگ وجود دارد كه ميتواند هر بیننده ای را چند دقيقه اي به خود مشغول دارد ، آبشار هايي كه در اين فصل سال بسيار پرآب هستند و با جوش و خروش فراوان به رودخانه كف دره سرازير مي شوند . ( آب چشمه ها قابل شرب است )

به نظر من مسیر آهار به ده تنگه بسيار زيباتر از مسير آهار به شكرآب است ولیکن پیشنهاد می کنم در دو روز مختلف ، هر دو مسیر را امتحان کنید .

امکان پارک خودرو در نزدیکی میدان آهار وجود دارد .

 

 

 

 

 

بهترین فصل : بهار ( اردیبهشت ) ، پاییز ( آبان ماه )

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۸۷ساعت   توسط هومن مالک  |